Antigua ve Barbuda Yatırım Yolu ile Vatandaşlık Programı Nedir?

Antigua ve Barbuda Yatırım Yolu ile Vatandaşlık Programı, yabancı yatırımcılara hükümet tarafından öngörülen koşulları yerine getirmesi halinde vatandaşlık kazanma olanağı sağlayan bir programdır.

Devamını Oku


Dominika Vatandaşlığı Programı Nedir?

Dominika Vatandaşlığı Programı, Dominika Vatandaşlık Kanunu’nun 8. ve 20. maddeleri ile Anayasası’nın 101. maddesinde düzenlenmiş olup, yatırımcıların Dominika ekonomisine katkıda bulunmasını öngören bir programdır. 2015 yılının Ocak ayından bu yana, Dominika’da vatandaşlık programına gayrimenkul yatırımı yapmak suretiyle de başvurulabilmektedir.

Devamını Oku


St. Kitts ve Nevis Yatırım Yolu İle Vatandaşlık Programı Nedir?

St. Kitts ve Nevis Vatandaşlık Programı 1984 yılında yürürlüğe girmiştir. Dünyanın en eski yatırım yoluyla vatandaşlık programı olarak kabul edilmektedir ve bu program yatırımcıların St. Kitts ve Nevis ekonomisine katkıda bulunması koşuluyla vatandaşlık vermektedir.

Devamını Oku


Grenada Vatandaşlığı Programı Nedir?

Grenada Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Programı, “2013 tarihli Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Kazanılması Anlaşması” uyarınca, Grenada Parlementosu tarafından Ağustos 2013 tarihinde uygulamaya geçirilmiştir.

Devamını Oku